אינסטגרם תגלה לכם הכל על האנשים שאתם עוקבים אחריהם


אי אפשר יותר להסתתר מאחורי חשבונות מזויפים, ואם אתם רוצים וי כחול - עכשיו קל מאי פעם להשיג אחד

אינסטגרם (צילום: Ink Drop, Shutterstock)

צילום: Ink Drop, Shutterstock

מה בסך הכל ביקשנו? וי כחול, זה הכל. עכשיו יש דרך קלה יחסית להשיג את הסמל הנחשק באינסטגרם - מה שצפוי, אגב, להפוך אותו להרבה פחות נחשק, אבל כנראה לא יגרום לאנשים להפסיק לרדוף אחריו.

בפוסט שפרסם הלילה מייק קריגר, מייסד וסמנכ"ל טכנולוגיות באינסטגרם, הוא הודיע על הוספת סעיף בתפריט הגדרות החשבון לבקשת וי כחול. כל מה שצריך לעשות הוא לוודא שאתם עומדים בכללים של אינסטגרם, להיכנס לטופס ולספק את שם המשתמש, שמכם המלא ומסמכי זיהוי חוקיים. החברה לא מתחייבת לאמת כל חשבון שיבקש זאת, אבל יש להניח שאם יש לכם עשרות אלפי עוקבים תקבלו את סמל הסטטוס.

הצעד הזה מתלווה לשני צועדים נוספים של החברה, שנועדו למנוע מהמשתמשים ברשת החברתית ליפול לכל מיני מכשולים שאורבים להם שם:

החל מהחודש הבא ניתן יהיה לצפות במידע מפורט על חשבונות בעלי מספר עוקבים גבוה - מתי נוצרו, מאיזו מדינה מופעלים, אילו פרסומות הם מריצים באינסטגרם, שמות משתמש קודמים ועוקבים שהם חולקים עם חשבונות גדולים אחרים. המטרה היא לאפשר זיהוי קל של חשבונות בעלי כוונות זדוניות.

כמו כן, החל מהיום ניתן להגדיר אימות דו-שלבי באמצעות אפליקציות במקום הודעות סמס. לטענת החברה, קוד שנשלח לאפליקציית צד שלישי בטוח יותר מכזה שנשלח בסמס, ולכן יקשה מאוד על האקרים לפרוץ לחשבונות אינסטגרם. התכונה הזו תהיה זמינה לכולם בשבועות הקרובים.

תודב ל - מאקו נקסטר