הסיבוב של אינסטגרם חירפן את הגולשים


למשך כמה שעות היום, חלקכם הייתם צריכים להחליק את האצבע ימינה-שמאלה בשביל לעבור על פיד האינסטגרם שלכם. איך זה קרה, והאם שינוי גדול יותר באפליקציה בדרך?

אינסטגרם מסובב ב-90 מעלות

תארו לכם שאתם עולים על האופניים או הקורקינט שלכם, ובשביל לבצע פניות אתם צריכים פתאום להטות את הכידון קדימה או אחורה, במקום ימינה או שמאלה - כי ככה חברת האופניים החליטה בלי לספר לכם. עכשיו הפסיקו לדמיין, כי זה פחות או יותר מה שקרה לגולשים רבים באינסטגרם.

 

 

למשך כמה שעות היום היה צריך להחליק את האצבע מימין לשמאל בשביל לגלול את הפיד של אינסטגרם (הרגיל, לא הסטורי), ולא ממטה למעלה. השינוי המוזר הזה הופיע משום מקום, בלי הודעה מוקדמת, לגולשים ברחבי העולם, כולל בישראל.

חברות טכנולוגיה כמו פייסבוק ואחרות יודעות שהשינוי הכי קטן בממשק יכול להכעיס מצד אחד, אבל שבסופו של דבר מתרגלים אליו מצד שני. מישהו מכם זוכר שלפני שנתיים וחצי אינסטגרם החליטה להראות בפיד שלכם את התמונות "החשובות" ולא את אלה שחברים שלכם צילמו לאחרונה? מישהו נטש את האפליקציה? אז יתכן שזה עוד יחזור.

כך או כך, הקצף של האינסטגרמרים יצא על החברה בפוסטים ברשתות החברתיות, שבהם הם תוהים מי הסוציופאת שאיפשר לשינוי כזה להתרחש, ועוד בצורה כזו אגבית. אינסטגרם פירסמה בשעות הערב התנצלות.

"בגלל באג", נכתב בהודעה מטעם אינסטגרם לכל הזועפים, "חלק מהמשתמשים ראו היום שינוי באופן שבו הפיד נראה. אנחנו תיקנו את הבעיה במהירות והפיד חזר למצבו הרגיל. מתנצלים על הבלבול".

מייסדי אינסטגרם פרשו מהחברה בחודש ספטמבר האחרון. מחליפם הטרי בתפקיד, אדם מוסרי, כתב גם הוא ציוץ התנצלות לעיתונאי הטכנולוגיה אלקס הית', אבל חשף שבאינסטגרם באמת שוקלים לסובב את כיוון הפיד "סליחה על זה, זו הייתה אמורה להיות בדיקה ממש קטנה, אבל היא הורחבה מעבר למה שציפינו".

 


 

 

בהמשך הבטיח למגיב אחר שזו "רק בדיקה". הית' ביקש שעל הדרך יחזירו את הפיד הכרונולוגי, כלומר שנקבל את הצילומים לפי סדר הפרסום שלהם. לכך מוסרי הגיב רק באימוג'י הרמת גבה, והית' הגיב לו "אתה לא יכול להאשים אותי שניסיתי".

 תודה לאתר נקסטר