מתחרה לטיקטוק ואינסטגרם


יש לה כאן יתרון גדול, קרב ענקיות: יוטיוב מפתחת יישום חדש בשם Shorts שיתחרה באפליקציית טיקטוק הסינית שכבשה את הקהל הצעיר

השירות החדש, בשונה מטיקטוק, יפעל ככל הנראה בתוך היישום הקיים של יוטיוב ולא כאפליקציה נפרדת. לצדה זה, שלא כמו בטיקטוק בה קיים קטלוג די מצומצם של מוזיקה, לגוגל יש גישה לספריית מוזיקה ענקית בהסכם, כמו YouTube Music, כך שתוכל לאפשר למשתמשים מגוון רחב בהרבה.

יוטיוב, הנמצאת בבעלות גוגל, הייתה עד לא מזמן הדבר הכי מגניב שהביא לחיינו את המונח ״יוטיוברים״, אבל אז הופיעה טיקטוק (TikTok) הסינית והצליחה לגנוב את את הקהל הצעיר. כעת, לפי דיווח חדש ענקית הווידאו מעוניינת להתחרות באופן ישיר בקניית עוקבים לטיקטוק באפליקציה על ידי פיתוח שירות משלהם בשם Shorts.

קניית צפיות בטיקטוק -קניית צפיות לטיקטוק - FolloworLike

בנובמבר האחרון עמדה החברה בפני חקירה של הממשל האמריקני נגד בייטדאנס (ByteDance), החברה הסינית שרכשה את מיוזיקלי (Musical.ly) ב-2017 במיליארד דולר ויצרה את קניית צפיות לטיקטוק. בממשל האמריקני העלו תהיות רבות על אופן אחסון של הנתונים האישיים של המשתמשים, ובחשד לכך שהיא העבירה נתונים על אזרחים אמריקנים לשרתי החברה בסין, ובחשד כי יד מכוונת בממשל הסיני פעלה לצנזור תכנים עם תוכן פוליטי.

לפי דיווח ב-App Annie בטיקטוק נרשמה צמיחה של יותר מ-125 אחוזים בשנתיים האחרונות, כך לפי דו״ח שפורסם בינואר. קניית לייקים בטיקטוק באפליקציה יש מאות מיליוני משתמשים והיא כוח תרבותי של ממש. מנתוני ההורדות בחנויות האפליקציות של גוגל ואפל עולה כי הותקנה כ-842 מיליון פעמים בשנה האחרונה.