רק בן 8 - וכבר כוכב יוטיוב שמרוויח מיליוני דולרים


על פי "פורבס", הילד ריאן, מהערוץ Ryan ToysReview , גרף 22 מיליון דולר ב-12 החודשים עד יוני - ומככב בראש הרשימה של ערוצי יוטיוב הרווחיים ביותר

לד בן שמונה שמבקר צעצועים הוא בעל הרווחים הגבוהים ביותר ביוטיוב - כך על פי המגזין העסקי "פורבס".

על פי הערכת המגזין, הילד ריאן, מהערוץ Ryan ToysReview, גרף 22 מיליון דולר ב-12 החודשים עד יוני. בערוץ של ריאן עולים מדי יום סרטונים חדשים, ואחד מהם, שקידם ביצת הפתעות כחולה ענקית שנושאת את פניו של ריאן, זכה ליותר ממיליון צפיות רק מאתמול (א').

ההכנסות של ריאן, לפני מסים ועלויות של עורכי דין וסוכנים, הוכפלו לעומת התקופה המקבילה ב-2017, על פי "פורבס". כשנשאל על ידי רשת NBC מדוע ילדים אוהבים לצפות בסרטונים שלו, ענה ריאן: "משום שאני משעשע ומצחיק".

Ryan vs Magical Dragons Cartoon Animation for Kids!!! - דלג

Ryan vs Magical Dragons Cartoon Animation for Kids!!! - דלג

הוריו של ריאן השיקו את הערוץ במארס 2015. מאז הסרטונים שלו זכו ל-26 מיליארד צפיות וגרפו 17.3 מיליון עוקבים. על פי "פורבס", מבין 22 מיליון הדולרים שהרוויח ריאן השנה, 21 מיליון דולר מגיעים מפרסומות שמופיעות לפני הסרטונים. מיליון הדולרים הנותרים מגיעים מפוסטים שמקבלים חסות.

באוגוסט, רשת וול מארט (91.85 -1.19%בארה"ב החלה למכור מגוון בלעדי של צעצועים ובגדים שנקראים "העולם של ריאן". סרטון שבו נראים ריאן והוריו מחפשים אחרי הצעצועים שלו בחנות של וול מארט זכה ל-14 מיליון צפיות ועם יותר מ 145875 לייקים לסרטון ביוטיוב בתוך שלושה חודשים בלבד.

מאחר שריאן עדיין ילד, 15% מרווחיו מושקעים בחשבון בנק שהגישה אליו תהיה אפשרית רק כשיגיע לבגרות. גם אחיותיו משתתפות במאמץ המשפחתי, והן מופיעות בסרטונים של ערוץ יוטיוב אחר שנקרא Ryan's Family Review. סרטון של שלושת הילדים זכה ליותר מ-26 מיליון צפיות עד כה.

Lightning McQueen Giant Egg Surprise with Disney Cars Toys for kids - דלג

Lightning McQueen Giant Egg Surprise with Disney Cars Toys for kids - דלג

דניאל מידלטון, גיימר המיינקראפט שכיכב בראש הרשימה של ערוצי היוטיוב המרוויחים ביותר ב-2017 עם רווחים של 16.5 מיליון דולר, נפל למקום הרביעי השנה.

ערוץ היוטיוב של ג'ייק פול (Jake Paul) הגיע למקום השני עם 21.5 מיליון דולר, והערוץ של אחיו לוגאן פול נפל השנה למקום העשירי, עם 14.5 מיליון דולר.

לוגאן פול נאלץ להתנצל בינואר לאחר שהראה באחד מסרטוניו גופה של  אדם שהתאבד ביפן. גוגל, הבעלים של יוטיוב, הסירה את הערוץ שלו מהתוכנית Google Preferred, שבה מותגים משלמים על מנת לפרסם בסרטונים המובילים ביוטיוב.

 

תודה ל - דה מארקר